System Szkolenia GoodShot

System strzelectwa bojowego (użytkowego, combat) wypracowany i prezentowany przez instruktorów GoodShot odbiega znacznie od zakresu strzelań dynamicznych konkurencji sportowych typu IPSC czy IDPA, różni się również od strzelań wojskowych propagowanych obecnie przez systemy szkoleniowe z USA.

System GoodShot zawiera elementy strzelań i taktycznej obsługi broni palnej wyniesione ze szkoleń z instruktorami z: FBI, Mossad, Specnazu, Texas Ranger a także policji: niemieckiej, francuskiej, włoskiej, czeskiej i węgierskiej oraz Polskich Jednostek Specjalnych.

Ze wszystkich tych ponad 20-letnich doświadczeń strzelectwa bojowego
wybraliśmy tylko takie elementy, które pasują do zasad:

  • maksymalna szybkość, lecz nie kosztem precyzji i pewności działania,

  • każdy wystrzelony pocisk musi trafić w zamierzony cel – co daje zapewnienie prowadzenia tzw. ognia selektywnego nienarażającego na niebezpieczeństwo zakładników lub osoby postronne !!!

Prezentowany przez nas system GoodShot ewoluuje, z uwagi na wyznawaną przez nas maksymę: kto stoi w miejscu – ten się cofa, bo wszystko inne płynie, czyli krótko mówiąc, kilka razy w roku my również uczestniczymy w szkoleniach organizowanych przez innych instruktorów z różnych służb oraz jednostek wojskowych, których doświadczenie zostało ukształtowane w trakcie wojny w Iraku i Afganistanie…

Jeśli poznamy coś nowego, staramy się to szczegółowo przeanalizować pod kątem technik mogących się sprawdzić nie tylko w warunkach wojennych i po pozytywnej weryfikacji rozbudowujemy system GoodShot. Działanie takie gwarantuje bieżącą aktualizację programu szkolenia.

Propagowane w ostatnich latach systemy strzelectwa bojowego wzorowane tylko na systemie szkoleniowym wojsk i funkcjonariuszy z USA mają swoich wiernych fanatyków, którzy uznają, że tylko to co przyszło z armii USA jest jedynym wcieleniem prawdy objawionej, lecz niestety jak każdy sposób myślenia lub działania bezkrytycznego ma wadę – NIE DAJE MOŻLIWOŚCI DOPASOWANIA CZEGOŚ DO SIEBIE !!!

Najważniejszą cechą strzelca przygotowanego do każdej konfrontacji ogniowej jest zdolność samodzielnego myślenia i opanowanie do perfekcji odruchów bezwarunkowych, zwanych też “pamięcią mięśniową– związanych z obsługą broni jak i wykorzystaniem różnych osłon w terenie zurbanizowanym, przemieszczania się zarówno z bronią “długą” jak i pistoletem, strzelania w ruchu do kilku celów, wykorzystania oświetlenia taktycznego – latarki, obsługi broni jedną ręką np. w przypadku ewakuacji rannego lub ochraniania innej osoby czy prowadzenia pojazdu.

Na szkoleniach prowadzonych systemem GoodShot prezentowane i nauczane są różne sposoby np.: przeładowywania broni, wymiany magazynków, wykorzystywania osłon, strzelania z postaw leżących na plecach czy na boku i w ten sposób umożliwiamy każdemu dopasowanie technik do swoich możliwości oraz predyspozycji.

Podział szkoleń na cztery poziomy zaawansowania dotyczące wykorzystania bojowego pistoletów Glock:

A L F A
B R A V O
C H A R L I E
E C H O

Szkolenia ABC i E to cykl szkoleń z obsługi i użycia broni krótkiej. Mają one na celu naukę sprawnego posługiwania się bronią palną krótką i praktycznego strzelania bojowego. Rozpoczniemy od strzelań szybkich, następnie realizować będziemy strzelania w pomieszczeniach (krawędzie budynków, korytarze) a zakończymy strzelaniami wykonywanymi przez zespoły strzeleckie 2 – 5 osobowe, które realizują określone zadania. Część strzelań wykonywana jest w kompletnych ciemnościach przy użyciu latarki. W programie również strzelania z broni noszonej skrycie wykonywane w tłumie…

oraz trzy poziomy szkolenia wykorzystujące broń „długą”:

DELTA basic
DELTA advanced
DELTA combat

Szkolenia DELTA to blok trzech szkoleń z użycia broni długiej. Uczestnik nauczy się obsługi i posługiwania się karabinkami szturmowymi i pistoletami maszynowymi, opanuje konkretną jednostkę broni długiej w kalibrze 5,56×45 lub 7,62×39 a także zasady wykorzystania broni „głównej” (karabinka) oraz broni „zapasowej” (pistoletu) w trakcie prowadzenia kontaktu ogniowego zarówno w zespole wieloosobowym jak i indywidualnie…

Program wszystkich szkoleń oparty jest na metodyce nauczania czynności manualnych
połączonych z rozwijaniem: szybkości reakcji, koncentracji i obserwacji.